::  RIS-P››Projekty proinnowacyjne››Bałtycki Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal NaukiKreowanie postaw proinnowacyjnych poprzez Bałtycki Festiwal Nauki

   Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną przez wyższe uczelnie Województwa Pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane.

   Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa Wybrzeża i regionu niezależnie od wykształcenia począwszy już od przedszkola.

   Celem Festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Chcielibyśmy zwrócić społeczną uwagę na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach i instytucjach naukowych. W kolejnych edycjach festiwalu szczególny nacisk kładziemy na przedstawienie miejsca, jakie zajmuje morze w badaniach naukowych i wartościach, jakie Bałtyk ma dla naszego regionu.

   III Bałtycki Festiwal Nauki odbył się w dniach 19 - 22 maja 2005 r. w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Helu i Tczewie. W festiwalu uczestniczyły 33 jednostki, które przygotowały 423 imprezy. W organizację zaangażowanych było blisko 2200 osób.

   Żywimy głęboką nadzieję, że w corocznie przygotowanym programie imprez znajdują Państwo propozycje, które rozbudzają w Was chęci do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Chcemy udowodnić, że nauka nie zamyka się jedynie w mądrych księgach. Wierzymy, że udaje nam się połączyć naukę z ciekawą zabawą.

   Wszystkie informacje o kolejnych edycjach festiwalu (w tym bardzo bogaty serwis zdjęciowy) można znaleźć na oficjalnej stronie Bałtyckiego Festiwalu Nauki www.festiwal.gda.pl.

dr Tadeusz Zaleski

koordynator Bałtyckiego Festiwalu Nauki

 

 

Zdjęcie: Elżbieta Rudzińska


© Biuro Wdrażania RIS-P 2005-2007 | Polityka prywatności | Zasady korzystania z serwisu
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
(75% - Europejski Fundusz Społeczny, 25% - Budżet Państwa)
Jesteś 4191194 gościem od 04.07.2005
Wykonanie: Fabryka CMS